Küba Turu

Küba Turu

8 gün - 7 Gece Konaklamalı

21 Nisan Pazar gününü 22 Nisan Pazartesi’ye bağlayan gece İstanbul Havaalanı’ndan THY’nin 02:10 uçuşu ile Havana yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 16 saat sürecek yolculuğun ardından aynı gün yani 17 Nisan Pazartesi sabah 07:45 gibi Havana’ya iniş yapıyoruz.

İnişimiz sonrası pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Havana gezimizde sırasıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi olacak.

Gezimizin ardından Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Varadero’ya varışımızla birlikte herşey dahil otelimize yerleşiyoruz. Yolculuğun yorgunluğunu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle, akşam yemekleri ve konaklama otelimizde olacak.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yaparak Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Küba Devrimi’nin önemli kentlerinden olan Santa Clara’da öncelikle Ernesto Che Guevara’nın mozelesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra ise devrimin en önemli simgelerinden birisi sayılan Che’nin kumandasındaki birliğin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zafere giden yolda en önemli kilometre taşlarından birisi olan bu durak bizleri çok etkileyecek.

Gezimizin ardından Trinidad’a varmak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Trinidad’a varışımızın ardından Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin bu şirin şehre kattığı özgün havayı rehberimizin anlatımları eşliğinde soluyacağız. Gezimizin ardından konaklamamızı yapacağımız Casa Particular diye adlandırılan Küba halkının kendi evlerinin turizme uygun hale getirerek işletmeye açmış olduğu konaklama evlerine geçiyoruz.

Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası gezi programımızda yer alan bir diğer nokta olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Küba Devrimi’nin de ilk destekçilerinden olan bu güzel kasaba Batista güçleri tarafından çok ağır baskılara uğramıştır.

İlginç bir mimariye sahip olan bu küçük liman kentinin sokaklarını adımlayacağız ardından ise tarihi tiyatro salonunu ziyaret edeceğiz.

Gezimizin ardından Havana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Havana’ya varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yemekli Cabaret Parisien Show etkinliğine katılabilirler.

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Vinales & Pinar del Rio turu için otelden ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varıyoruz.

Burada yapacağımız panoramik şehir turunun ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Daha sonra Vinales vadisine geçerek tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. Sonrasında ise ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini göreceğiz. (Mural de la Prehistoria)

Devamında ise “ Indian cave” diye adlandırılan mağarayı gezeceğiz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana’ya geri dönüyoruz.

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında benzersiz Havana turumuz için otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz.

Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesi ile devam edeceğiz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz.

Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Buena Vista Küba Gecesine etkinliğine katılabilirler.

Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrasında size tüm gün Havana’da serbest zaman tanıyoruz. Bugün Havana’nın cafelerinin, sokaklarının keyfini çıkartarak şehirde özgürce kendinizi kaybedilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için rahat bir zaman dilimi bırakıyoruz.

Havana’daki son sabahımızda biran erken saatte otelden ayrılarak havaalanının yolunu tutuyoruz. THY Havana-İstanbul 09:00 uçuşu ile yola çıkıyoruz. THY’nın Havana – İstanbul uçuşu Karakas stoplu olduğu için Karakas’ta yaklaşık olarak 1 saat 30 dk’lık bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz.

Sabah yaklaşık 10:00 gibi İstanbul’a varıyoruz.

TUR FİYATI:

 • THY ile İstanbu-Havana-İstanbul uçak biletleri
 • 7 gece Casa Particular’da konaklama
 • Havana’da 4* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Varadero’da 4* otellerde 2 gece herşey dahil konaklama
 • Trinidad’da Casa Particular’da oda-kahvaltı konaklama
 • Pınar Del Rio’da öğle yemeği
 • Tüm transferler
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı seyahat sigortası
 • Otel vergileri
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Müze – ören yeri girişleri
 • Küba Vizesi
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Şöför bahşişleri 5-10€ / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Cabaret Parisien Show
 • Buena Vista Küba Gecesi
Giza Tur

Merkez Mh. Z Ofis Kat:1
No:160 Kağıthane - İstanbul

REZERVASYON

Küba Turu

Turumuz hakkında bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen ilgilendiğiniz tur tarihini belirleyiniz.

YURTDIŞI TURLAR

YURTİÇİ TURLAR

TOP