Bayramda Küba Turu

Bayramda Küba Turu

17 Nisan - 24 Nisan 2023

8 gün - 7 Gece Konaklamalı

16 Nisan Pazar gününü 17 Nisan Pazartesi’ye bağlayan gece İstanbul Havaalanı’ndan THY’nin 02:10 uçuşu ile Havana yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 16 saat sürecek yolculuğun ardından aynı gün yani 17 Nisan Pazartesi sabah 07:45 gibi Havana’ya iniş yapıyoruz.

İnişimiz sonrası pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Uzun yolculuğumuzdan ötürü rehberimiz bizleri ilk önce konaklama yapacağımız Casa Particular diye adlandırılan Küba halkının kendi evlerinin turizme uygun hale getirerek işletmeye açmış olduğu konaklama evlerine yerleştiriyor. Burada odalarımıza yerleşiyor ve uçak yorgunluğunu atmak için bir süre dinleniyoruz.

Öğle saatlerinde dinlenmiş halde kendimizi Havana sokaklarına bırakıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu gezi esnasında günlük yaşamı gözlemlerken rehberimizin anlatımları eşliğinde Havana sokaklarında hep birlikte keşfetmiş olacağız. Bugünü yol yorgunluğumuzu atmak ve de para, telefon hattı işlemleri gibi teknik konuları çözmek için hafif tutuyor ve hem bu eksiklerimizi tamamlarken hem de Havana sokaklarında alıştırma turları yapıyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz dinlenmek için konaklama mekanımıza yolcu ederken dileyen dostlarımızla Küba gecelerine devam ediyoruz.

Bugün konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlanıyor ve Havana sokaklarına yeniden dönüyoruz. Bugünkü gezi noktalarımızın Havana’nın simgelerinden olan Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real ve Fuerza Kalesi ve Devrim Müzesi olacak.

Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız. Günün sonunda yeniden konaklama mekanımıza dönüş yapıyor ve bu sefer akşam için hazırlandıktan sonra Havana akşamlarının tadını çıkarmak ve akşam yemeği için kendimizi gecelere bırakıyoruz.

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak Havana’dan ayrılıyoruz. Rotamızın ilk durağı Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkarma yaptığı Praya Giron yani nam-ı diğer Domuzlar Körfezi olacak.

Burada grubumuza özel bir tekne turu gerçekleştiriyoruz ve timsah çiftliğinde öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında yolumuza devam ederek Küba’nın en meşhur sahil kasabalarından olan Cienfuegos’a varıyoruz. Küba Devrimi’nin de ilk destekçilerinden olan bu güzel kasaba Batista güçleri tarafından çok ağır baskılara uğramıştır. İlginç bir mimariye sahip olan bu küçük liman kentinin sokaklarını adımlayacağız ardından ise tarihi tiyatro salonunu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrasında sıradaki durağımız Trinidad olacak.

Burası Kristof Kolomb’un Küba’ya ilk çıktığı nokta oluyor. Tropik sahili ve eğlence mekanlarıyla ünlü şehir el değmemiş doğasıyla da bir hayli popüler. Trinidad’a varınca önce konaklama mekanımıza yerleşiyor, ardından da gece için hazırlıklarımızı yaptıktan sonra akşam yemeği sonrasında pek çoğunda canlı müzik yapılan mekanları geziyoruz.

Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası Trinidad sokaklarını yürüyerek keşfetmeye devam ediyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin bu şirin şehre kattığı özgün havayı rehberimizin anlatımları eşliğinde soluyacağız.

Daha sonra ise İznaga Kulesi’ni ziyaret ediyor ve ardından buralara kadar gelmişken Karayipler’de denize girmeden dönmek olmaz diyerek trapik Ancon Plajı’nın serin okyanus sularında bir yüzme molası veriyoruz. Ardından akşam için hazırlanmak üzere önce konaklama mekanımıza geçiyoruz ardından ise akşam yemeği ve sonrasında meşhur Trinidad merdivenlerinde dans edenlerin arasına katılıyoruz.

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlıyor ve Santa Clara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Küba Devrimi’nin önemli kentlerinden olan Santa Clara’da öncelikle Ernesto Che Guevara’nın mozelesini ziyaret edeceğiz.

Daha sonra ise devrimin en önemli simgelerinden birisi sayılan Che’nin kumandasındaki birliğin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zafere giden yolda en önemli kilometre taşlarından birisi olan bu durak bizleri çok etkileyecek. Daha sonra ise Santa Clara şehir merkezini ziyaret edecek burada öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Havana’ya doğru yola çıkacağız.

Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrasında Havana’ya varacağız ve konaklama mekanımıza geçeceğiz. Kısa bir dinlenme ve ardından akşam yemeği eşliğinde özlenen Havana geceleri için yeniden sokaklara kendimizi bırakıyoruz.

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası yeniden yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu sefer istikamet önce Pinar Del Rio ve ardından ise Vinales Vadisi olacak. Dünyada ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğasıyla ünlü olan vadi aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde de yer almakta.

Buraya asıl geliş amacımız ise Küba’nın en kaliteli tütünlerinin bu vadide yetişiyor olması. Ziyaret edeceğimiz atölyelerde puro üretiminin inceliklerini öğreneceğiz. Ayrıca dileyen dostlarımız atla, dileyenler ise keyifli bir yürüyüşle çevre gezisi yapabilecek.

Ardından bölgenin simgelerinden olan evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi olan Mural de la Prehistoria’yı gördükten sonra ise bu eşsiz vadideki organik ürünleri üreten çiftlik evinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından bu güzel günden aldığımız enerjiyle Vinales şehir merkezine geçiyoruz. Bu geceki konaklamamızı Vinales’te gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve Vinales geceleri keşfetmek için konaklama mekanımızdan ayrılıyoruz.

Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası gezimize devam etmek için yola çıkıyoruz. Rotamız devrim sonrası ormanlaştırma projelerinden olan ve günümüzde eko-turizmin Küba’daki başkenti sayılan Las Terrazas olacak. Dağların ortasında küçük bir göl ve o gölün etrafına kurulmuş küçük bir kasaba olan Las Terrazas’a vardığımızda öğle yemeği için vereceğimiz dinlenme molasında dilerseniz gölde yüzebilirsiniz.

Mola sonrası ise tropik ormanda bir yürüyüş yapacak ve kahvelerin fermente edildiği çiftlikleri ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üzerinde bulunan şirin bir kasaba olan Artemisa da ziyaret edeceğimiz yerlerden olacak. Daha sonra rotamız yeniden Havana olacak. Konaklama mekanımızda kısa bir hazırlık molası ardından akşam yemeği ve son gecemizin şerefine Havana gecelerine kendimizi bırakıyoruz.

Havana’daki son sabahımızda erken saatte havaalanının yolunu tutuyoruz. THY Havana-İstanbul 09:10 uçuşu ile yola çıkıyor ve 16 saat uçuş sonrası 25 Nisan Salı 08:30 civarında İstanbul’a varıyoruz.

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı 2.400 Euro

 • THY ile İstanbu-Havana-İstanbul uçak biletleri
 • 7 gece Casa Particular’da konaklama
 • Casa Particular’da tüm sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
 • Domuzlar körfezi tekne gezisi
 • Havana’da klasik otomobil turu
 • Atölye’de puro yapımı
 • Atölye’de kahve yapımı
 • Vinales’te at veya bisiklet turu
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı seyahat sigortası
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Küba Vizesi
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tüm kişisel harcamalar
Giza Tur

Merkez Mh. Z Ofis Kat:1
No:160 Kağıthane - İstanbul

REZERVASYON

Bayramda Küba Turu

Turumuz hakkında bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen ilgilendiğiniz tur tarihini belirleyiniz.

YURTDIŞI TURLAR

YURTİÇİ TURLAR

TOP