Sinop Erfelek Şelalesi Turu

Sinop Erfelek Şelalesi Turu

Sinop doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerden birisidir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en kuzeyinde yer alan mutlu insanların yaşadığı bir kenttir. Havasıyla ve doğasıyla insanlarının güler yüzlülüğü ile bilinir. Daha çok emekli insanların tercih ettiği bu kentte aynı zamanda gezilecek alanlarda bulunmaktadır.

Sinop ilinde birden fazla şelale bulunmaktadır Erfelek Şelalesi bunlardan sadece biridir.  Sinop Erfelek Şelalesi turu ile diğer şelaleleri de görmeniz mümkündür. Gezip görebileceğiniz ve insanlara huzur veren bu bölgeler hem doğal alan olarak hem de yeşillik olarak dikkat çekicidir. Şelaleye giderek burada piknik yapabilir, kartpostallık fotoğraflar çekebilir aileniz ya da arkadaşlarınız ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Sinop Erfelek Turunda Hangi Şelaleler Var?

Erfelek’de 28 adet şelale bulunmaktadır. Bu şelalelerin her biri farklı olup her açıdan muhteşem bir görsel şölene sahiptir. Siz de Sinop Erfelek Şelalesi ile bu doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Erfelek Şelalesi Nerede?

Sinop Erfelek Şelalesi turuna başlamadan önce akıllarda birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Sinop Erfelek Şelalesi nerede sorusudur. Erfelek Şelalesi ile Sinop arasında 617 kilometre bulunmaktadır. Sinop’tan yola çıkan birisi 6 saat içinde bu bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Dünyada eşine benzerine rastlanması zor olan Erfelek Şelelasi’nde 28 adet şelale bulunmaktadır. Yeşil ve mavinin harmanlandığı bir yer arıyorsanız Erfelek Şelalesi turunu tercih edebilirsiniz.

Sinop Erfelek Şelalesi Ücretli mi?

Erfelek Şelalesi hakkında bir diğer merak edilen soru da Erfelek Şelalesi paralı mı? Erfelek Şelalesi korumalı bir bölge olduğu için burası bir işletmeye devredilmiştir. Bölgede oluşması muhtemel sorunları çözebilmek adına giriş ücreti olarak belirli bir tutar alınmaktadır.

Erfelek Şelalesi Giriliyor Mu?

Erfelek Şelalesi doğal dengesini bozmamak adına Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştır. Bundan dolayı belli bir ziyaret saatine sahiptir. Erfelek Şelalesine gidebilmek için saat 09.00 ile 19.00 arasında gitmelisiniz. Eşsiz doğa manzarasına ve aynı zamanda sessizliğin bir arada olduğu Sinop Erfelek Şelalesi turu ile  kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Erfelek Şelalesi Ne Yenir?

Erfelek Şelalesine gidenler Erfelek Şelalesi ne yenir? Konusunu merak etmektedir. Erfelek Şelalesi sadece şelale bakımından değil yeşil alan bakımından iyi bir doğal alana sahiptir. Bu yere gidenler yanlarında yiyecek alarak piknik yapabilir. Bu yerde yer alan doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirler. Dilerseniz tek başına dilerseniz eşiniz ya da dostlarınız ile birlikte Erfelek Şelalesine gidebilirsiniz.

Erfelek Şelalesi Neden Kapalı?

Erfelek Şelalesi haftanın belirli günleri dışında açıktı fakat yağmurun yoğun olduğu zamanlarda şelale hizmete kapanmaktadır. Bunun nedeni herhangi bir sel ve taşkın riskine karşılık insanları koruma düşüncesidir.

Sinop Neyi ile Meşhurdur?

Sinop’un Erfelek ilçesinde özel olarak yetiştirilen “kuzu kestanesi” bu bölgede tercih edilen lezzetlerdendir. Bu yemeğe her geçen gün talep artmaktadır. Tamamen orman ürünlerinden olan ve sadece Sinop’un Erfelek ilçesinde yetişen “kuzu kestanesi” ateş yakarak yiyebilir dilerseniz bölgede bulunan işletmelere giderek bu lezzet hakkında daha ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz.

Sinop'un Neyi ile Meşhur?

Kuzu kestanesinin yanı sıra Sinop’ta yenilebilir daha birçok lezzet bulunmaktadır. Bunlar arasında Sinop Tatlısı, İçli Tava, Sirkeli Pırasa, Mısır Çorbası, Nokul, Sinop Usulü Prenses, Mısır Pastası bulunmaktadır.

Sinop’ta En Çok Ne Yetişir?

Sinop kuzeyde yer aldığı için bu bölgede balıkçılık çok yapılmaz daha çok mısır, buğday gibi ürünler bu bölgelerde yetişmektedir. Bölgenin gelir düzeyi epey yüksek olup turizm alanında geliştirilmek için Karadeniz koridoruna dahil edilmiştir.

BLOG YAZILARIMIZ

SİNOP & KASTAMONU

YURTİÇİ TURLARIMIZ Hk.

TOP